fbpx
dron biznes

Drony i biznes to bardzo dobre połączenie. Uważam, że technologia UAV ma szansę zrewolucjonizować sporo różnych branż. Wiele czynności, które wcześniej były czasochłonne, za pomocą BSP można wykonać dużo szybciej i bezpieczniej. Przy okazji zarabiając dobre pieniądze 😉

Oczywiście jak z każdą nową technologią, minie trochę czasu, zanim na dobre ludzie uświadomią sobie jej potencjał. Dlatego uważam, że im więcej się mówi o dobrych inicjatywach z wykorzystaniem dronów, tym lepiej. Nie pomagają w tym media, które szukając sensacji publikują głównie wypadki lub naruszenia przepisów.

Jeśli jesteś początkującym pilotem i nie masz jeszcze doświadczenia w lataniu dronem, zapraszam do mojego cyklu dla początkujących. Jakie są zatem najlepsze zastosowania dla drona w biznesie? W jakiej branży możesz założyć firmę?

Rolnictwo

Drony w rolnictwie mają wiele różnych zastosowań. Pomagają rolnikom oszacować plony, nawozić rośliny oraz wykrywać potencjalne choroby. Zastosowanie specjalistycznego oprogramowania do tworzenia mapowania terenu (takiego jak na przykład DroneDeploy) pozwala jeszcze bardziej rozszerzyć zastosowanie dronów w rolnictwie.

Górnictwo

W górnictwie drony wykorzystywane są między innymi do szacowania zasięgu eksplozji przy rozsadzaniu skał, śledzenia postępów w procesie wydobywczym oraz szacowania ilości wydobytego materiału. Bardzo przyszłościowy kierunek rozwoju firmy, zwłaszcza dla osób z okolic Śląska.

Budownictwo

Dron w budownictwie pozwala na monitorowanie postępów w budowie, poprzez wizualizowanie postępów prowadzonych prac. W przypadku wykrycia niezgodności projektowych na wczesnym etapie, wykonawca ma jeszcze czas na poprawienie ewentualnych błędów. A co w przypadku gdy takie błędy wyjdą na jaw tuż przed odbiorem? Bardzo kosztowny problem gwarantowany.

Fotografia

Zostawmy na chwilę przemysł i wróćmy do podstaw. Dobrej klasy drony bardzo często mają rewelacyjną kamerę, która pozwala na tworzenie bardzo dobrych fotografii. W końcu dokładnie tym jest dron – latającą kamerą. Unikalna perspektywa i możliwość ustawienia kamery w dowolnym punkcie przestrzeni stwarza olbrzymie możliwości dla fotografów.

Filmy

Podobnie jak w poprzednim punkcie – coraz częściej drony mają rewelacyjną kamerę, zdolną nagrywać wideo w jakości 4k. Jeśli jesteś dobrym pilotem, może nawet uda Ci się złapać szansę w przemyśle filmowym! To, do czego kiedyś filmowcy musieli używać helikopterów, dziś bez żadnych problemów zapewniają drony.

Nieruchomości

Dobry obraz wart jest więcej niż 1000 słów. Doskonale wiedzą o tym agenci nieruchomości, którzy szukają sposobów, by jak najlepiej przedstawić sprzedawany obiekt. Drony zapewniają unikalną perspektywę i możliwość przedstawienia sprzedawanej nieruchomości z lotu ptaka, co w przypadku dużych powierzchni i dużych działek, jest zdecydowanym plusem.

Ubezpieczenia & inspekcje

I ostatni pomysł na biznes – inspekcje i ubezpieczenia. Są miejsca, do których człowiek ma utrudniony dostęp. Czynnik ten nie dotyczy oczywiście dronów, które bez problemu w większość takich miejsc potrafią wlecieć. Bardzo często z tego typu usług korzystają właściciele farm fotowoltaicznych czy ubezpieczalnie. Szacuje się, że rynek ten wzrośnie o około 23% do roku 2027, co jest bardzo wysoką wartością.

Drony w biznesie mają wiele zastosowań

W tym artykule wymieniłem tylko kilka z nich. Trzeba pamiętać też o takich zastosowaniach jak ratownictwo, militaria, czy transport.

A Ty? Myślisz o tym jak połączyć drony i biznes? W jakiej branży najlepiej byś się odnalazł? Napisz koniecznie w komentarzu. Zapraszam również na mój kanał na YouTube, gdzie dokumentuję wszystkie podróże i loty nad miejscami z listy.

Dziękuję za Twój czas i do następnego!

Tagged With:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *